Zamestnanci FAPZ sa stretli na zasadnutí Akademickej obce

Dňa 27. marca 2024 sa v posluchárni A-01 uskutočnilo zasadnutie Akademickej obce a zamestnancov Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre. Zasadnutie otvoril a viedol predseda Akademického senátu fakulty prof. Ing. Branislav Gálik, PhD., ktorý informoval prítomných o zložení a činnosti akademického senátu v roku 2023, ako aj jeho úlohách v nasledujúcom období. V zmysle stanoveného programu predniesol dekan FAPZ prof. Ing. Marko Halo, PhD. „Správu o činnosti FAPZ v roku 2023“, v rámci ktorej informoval prítomných o výsledkoch fakulty v oblasti pedagogickej, vedecko-výskumnej a publikačnej činnosti. Zároveň oboznámil členov akademickej obce a zamestnancov fakulty s personálnymi otázkami, výsledkami hospodárenia fakulty v roku 2023 a návrhom rozpočtu pre rok 2024. V rámci diskusie vystúpili prof. Ducsay, prof. Mlynek a prof. Habánová.

Na zasadnutí Akademickej obce okrem toho ocenil dekan prof. Ing. Marko Halo vybraných mladých pracovníkov fakulty za výborné výsledky vo vedeckovýskumnej a publikačnej činnosti v roku 2023, ktorými sa stali  - Ing. Alexandra Zapletalová, PhD., Ing. Dávid Ernst, PhD. a Ing. Marek Rašovský, PhD. z Ústavu agronomických vied a Ing. Martina Pšenková, PhD. z Ústavu chovu zvierat FAPZ SPU v Nitre.

V závere podujatia dekan a predseda AS FAPZ poďakovali všetkým prítomným za účasť a vykonanú prácu v ostatnom období a zároveň popriali všetkým pracovníkom fakulty príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov.