Malkia park – ideálne miesto na vzdelávanie

Nový semester, noví študenti a už tradičné miesto ukážky výživy, kŕmenia a starostlivosti o exotických mäsožravcov.

Takmer presne po roku navštívili študenti Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre Malkia park. Sekciami chovu šeliem a mäsožravcov, primátov a kopytníkov nás previedli postupne hlavný zoológ Ing. Piffl a ošetrovateľky, absolventky FAPZ - SPU v Nitre, Ing. Terézia Hirjaková a Bc. Veronika Valocká. Zamestnanci Malkia parku dbajú na kŕmenie zvierat kompletnými kŕmnymi dávkami vo vzťahu k ideálnemu kondičnému stavu zvierat. Pri kŕmení zvierat a ich ošetrovaní má najdôležitejšiu úlohu ošetrovateľ, ktorý pozná individualitu a celodenné aktivity zvierat a ktorý vie odhaliť odchýlky či už v správaní, alebo v zdravotnom stave. Po oboznámení sa so špecifikami pri kŕmení, výbere krmiva, používaných „enričmentoch“ a po krátkom školení o bezpečnostných rizikách mal každý zo študentov možnosť nakŕmiť leva.

Za študentov predmetu Kŕmenie spoločenských a exotických zvierat chcem veľmi pekne poďakovať za poskytnuté informácie, rady, odporúčania a praktické skúsenosti a ktorými sa oboznámili na exkurzii. Malkia parku prajeme veľa návštevníkov a úspešnú sezónu 2024.