Deň otvorených dverí FAPZ 2024 prilákal viac uchádzačov o štúdium ako v minulom roku

Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre pripravila a zorganizovala pre študentov stredných škôl, rodičov a ďalších záujemcov o štúdium aj v tomto roku Deň otvorených dverí, ktorý sa konal 14. marca 2024. S potešením môžeme konštatovať, že podujatia sa zúčastnilo viac ako 180 záujemcov o štúdium, čo je o 50 študentov viac ako v minulom roku.

V úvode privítal v priestoroch Auly SPU všetkých návštevníkov prodekan prof. Ing. Peter Strapák, PhD., ktorý oboznámil prítomných s pripraveným programom a základnou organizáciou podujatia. V ďalšej časti doc. Ing. Ľuboš Vozár, PhD. prodekan pre výchovno-vzdelávaciu činnosť predstavil krátku históriu a súčasný stav našej univerzity a fakulty, možnosti štúdia, jednotlivé študijné programy, podmienky prijímacieho konania, uplatnenie absolventov v praxi, ale aj možnosti ubytovania študentov v študentských domovoch. Ing. Stanislava Drotárová sa vo svojej prednáške venovala predovšetkým študentskému životu a možnostiach športového, kultúrneho a spoločenského využitia voľného času študentov, významných študentských akciách, ako aj možnostiach štúdia v zahraničí.

Po skončení úvodnej časti programu boli študenti rozdelení na skupiny podľa záujmu o študijné programy a presunuli sa na Ústavy našej fakulty, kde im zástupcovia jednotlivých študijných programov predstavili všetky dôležité informácie o študijných programoch na fakulte, cieľoch vzdelávania, ako aj získaných zručnostiach a kompetenciách, ktoré študenti FAPZ nadobudnú počas štúdia. Na pracoviskách bol okrem toho pre študentov pripravený zaujímavý program pozostávajúci z prednášok, interaktívnych prehliadok, praktických ukážok a cvičení zameraných nielen na študijné programy a vyučované predmety, ale predovšetkým na vlastné výskumné aktivity pracovísk.

V rámci sprievodného programu DOD mali študenti možnosť navštíviť Výskumné centrum AgroBioTech, Botanickú záhradu, nové a zrekonštruované priestory Univerzitného vivária, MiniZoo, Jazdecké centrum SPU, Psiareň a pozrieť si veľmi zaujímavé ukážky členov kynologického krúžku a Sokoliarov Sv. Svorada.

Po skončení programu sa zišli všetci účastníci na neformálnom stretnutí s malým občerstvením, kde mohli položiť ďalšie zvedavé otázky pracovníčkam študijného oddelenia FAPZ, ako aj doktorandom a študentom fakulty. V závere podujatia navštívili záujemcovia z radov študentov a rodičov Študentský domov Mladosť, kde im boli prezentované možnosti ubytovania, stravovania a spoločenského života študentov.

DOD 2024