Anketa študentov na DOD 2024

Čo povedali účastníci dňa otvorených dverí, ktorých vyspovedala PhDr. Renáta Chosraviová?

Stredoškoláci ocenili Deň otvorených dverí na FAPZ. Mnohí si už podali aj prihlášku na štúdium, a tak mali možnosť nahliadnuť aj do priestorov fakulty.

Július Dean, 4. ročník, Gymnázium Andreja Vrábla v Leviciach - podal si prihlášku na špeciálne chovateľstvo na FAPZ. „Zaujíma ma včelárstvo a etológiu. Na štúdium sa už veľmi teším,“ povedal.

Martina Tarabová, 4. ročník, Stredná odborná škola Pod Bánošom v Banskej Bystrici - študuje podnikateľstvo v rozvoji vidieka. Na tento odbor chce nadviazať štúdiom na SPU. „Prioritne sa chcem uberať smerom živočíšnej výroby. V rámci školy chodíme na družstvo, kde sa staráme o hospodárske zvieratá, hydinu. Teším sa na prax na SPU. Ako som sa dnes dozvedela, FAPZ má silné prepojenie s praxou.“

Natália Sevaldová, 4. ročník, SOŠ veterinárna v Nitre - študuje v odbore veterinárne zdravotníctvo a výživa poľnohospodárskych zvierat. „Na FAPZ som si podala prihlášku na manažment živočíšnej výroby, chcem sa venovať aj výrobe živočíšnych produktov,“ uviedla.

Janka Lašáková, 4. ročník, Stredná odborná škola Pod Bánošom v Banskej Bystrici - zvažuje, aký študijný program si vybrať. Túži pracovať v poľnohospodárstve, s ktorým je spätá odmalička. „Žijem na dedine, máme svoje gazdovstvo, chováme hospodárske zvieratá, venujeme sa aj včelárstvu. Na SPU študuje mnoho mojich známych a všetci si štúdium pochvaľujú. Milo ma prekvapila škála ponúkaných študijných programov, teraz len pouvažujem, na ktorý sa zameriam,“ povedala.

Na fotografii zľava: Július Dean, Janka Lašáková, Martina Tarabová, Natália Sevaldová