Zasadnutie redakčnej rady časopisu JCEA

Zasadnutie redakčnej rady časopisu JCEA (Journal Central  European of Agriculture) sa uskutočnilo v dňoch 11. - 13. septembra 2019 v Bulharsku na pôde Agronomickej fakulty Poľnohospodárskej univerzity v Plovdive. Rokovania sa zúčastnilo sedem, z celkového počtu deviatich spolu zakladajúcich krajín časopisu                  (Bulharsko  assoc. prof. Svetla Yancheva, assoc prof. Lyubka Koleva - Valkova, dr. Adelina Harizanova;  Chorvátsko  assoc. prof. Zvonimir Prpic – šéfredaktor;  Slovinsko - dr. Jože Verbič; Slovensko  assoc. prof. Branislav Gálik, dr. Ján Gažo, dr. Eva Demjanová a prof. Ondrej Debrecéni; Maďarsko  dr. Károly Dublecz, dr. Angéla Vȍrȍs – Mezei; Rumunsko  assoc. prof. Mirela Emilia Cadar; Poľsko  assoc prof. Dariusz Piwczynski, dr. hab. Ing. Magdalena Stanek, dr. Szimon Rozanski. Účastníkov privítala  prorektorka assoc. prof. Svetla Yancheva z domácej univerzity. Vlastné zasadnutie redakčnej rady  otvoril jej šéfredaktor assoc. prof. Zvonimír Prpic z Chorvátska, následne sa ujala slova assoc prof. Ljubka Koleva – Valkova z bulharskej redakcie, ktorá informovala o ročných  redakčných aktivitách a možnostiach zmien do budúcna. Účastníci diskutovali o možnom zavedení poplatkov za publikovanie článkov a o možnostiach finančnej motivácie pre editorov a oponentov článkov podaných do časopisu JCEA.

Celkový počet podaných rukopisov za doterajšie ročné hodnotené obdobie bolo 333,  najviac rukopisov bolo podaných z členských štátov konkrétne z Chorvátska 70, zo Slovenskej republiky 17. Najviac podaných rukopisov z nečlenských štátov bolo obdržaných z Európy (dominuje Ukrajina a Turecko), nasleduje Ázia (dominuje Irán, Indonézia a Irak) a najmenej z Afriky (dominuje Nigéria).

Prof. Ing. Ondrej Debreceni, CSc. z našej fakulty, jeden zo zakladajúcich členov časopisu, ktorý funguje od roku 1998 bol poctený cenou „Čestný člen redakčnej rady“.

Maďarská redakcia bola určená za vedúcu výkonnú redakciu pre obdobie október 2019-september 2020.

V súčasnosti je časopis JCEA indexovaný vo viacerých databázach, ako aj v Scopus a Web of Science.