Študentskou osobnosťou Slovenska za rok 2015/2016 sa stala Kristýna Kunderlíková z FAPZ

vložil: Jozef Polák počet komentáov: 0

Študentskou osobnosťou Slovenska 2016 v kategórii Poľnohospodárstvo, lesníctvo, drevárstvo sa stala Ing. Kristýna Kunderlíková, PhD. (na snímke prvá sprava), odborná asistentka na Katedre fyziológie rastlín, ktorá v uplynulom akademickom roku úspešne ukončila doktorandské štúdium na Fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov. Ocenenie si prevzala spolu s ďalšími jedenástimi študentmi 14. decembra.

Študentská osobnosť Slovenska je národná súťaž, ktorú organizuje Junior Chamber International – Slovakia pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku, s podporou Slovenskej rektorskej konferencie a pod odbornou garanciou Slovenskej akadémie vied. V dvanástom ročníku vyberala odborná porota v dvanástich kategóriách, podľa študijného zamerania. Fakulty a vedecké pracoviská nominovali na ocenenie celkovo 79 študentov.

Cieľom súťaže je vyzdvihnúť mladé slovenské osobnosti na slovenských vysokých školách v SR, predstaviť verejnosti  ich talent a úspešnosť a dať im možnosť presadiť sa doma aj v zahraničí. Zároveň má motivovať ďalších študentov k výnimočným výkonom.

Späť