Súboj poľnohospodárskych fakúlt z Čiech a Slovenska 2019

Dňa 13.09.2019 sa v Brne na pôde Agronomickej fakulty Mendelovej univerzity uskutočnil štvrtý ročník športového zápolenia pod názvom „Súboj poľnohospodárskych fakúlt z Čiech a Slovenska“ a boj o získanie putovného pohára. Podujatie malo už tradične aj naše zastúpenie spolu s kolegami zo Zemědělskej fakulty Jihočeskej univerzity v Českých Budějoviciach. Záštitu nad podujatím prevzali dekani fakúlt, domáci doc. Ing. Pavel Ryant, PhD. z Brna, Dr.h.c. prof. Ing. Miloslav Šoch, CSc. z Českých Budějovíc a doc. Ing. Peter Ondrišík, PhD. z Nitry. Medzi hlavné športové disciplíny patrili volejbal, futbal a nohejbal, našou voľnou disciplínou bol florbal. Víťazstva v jednotlivých disciplínach sme si športovo prerozdelili. Tradične sa okrem hlavných disciplín súťažilo aj vo voliteľných za každú fakultu. V porovnaní s predošlým súťažným rokom sme našich súperov v nimi navrhovaných disciplínach porazili s patričným náskokom. Po náročných súťažiach boli vyhlásené výsledky a na základe bodov získaných v jednotlivých disciplínach sme skončili na druhom mieste. V porovnaní s minulým rokom sme mali pohár na dosah, ušiel nám o 3 body, resp. jedno víťazstvo. Na treťom mieste sa umiestnili Zemědělská fakulta Juhočeskej univerzity v Českých Budějoviciach a prvé miesto si zaslúžene vybojovali tohtoroční usporiadatelia a hostitelia – kolegovia z Agronomickej fakulty Mendelovej univerzity v Brne. Víťazom srdečne a úprimne blahoželáme! O víťazstvo sme sa veľmi snažili, cieľ sme určite splnili, súboja sa zúčastnili, pohár nechali doma v Brne, kde sa to pred troma rokmi zahájilo, ale náš tím z FAPZ sa ho určite bude snažiť o rok znova vybojovať a prevziať.

Za FAPZ:

Andreji Jaroslav, Candrák Juraj, Dobiaš Milan, Ducsay Ladislav

Gažarová Martina, Kopčeková Jana, Mixtajová Eva, Požgajová Miroslava, Tunegová Martina, Tvarožková Kristína