Rebríček najlepších univerzít a fakúlt: SPU v Nitre je piata najlepšia univerzita na Slovensku

vložil: Jozef Polák počet komentáov: 0

Portál Profesia.sk spracoval a v uplynulých dňoch uverejnil rebríček najlepších univerzít a fakúlt na Slovensku. Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre sa v desiatke najlepších umiestnila na piatom mieste. V rebríčku fakúlt výborne obstála Technická fakulta a Fakulta ekonomiky  a manažmentu SPU v Nitre.

Najväčší boj je o absolventov Ekonomickej univerzity, Slovenskej technickej univerzity a Technickej univerzity v Košiciach. „Umiestnenie však závisí od toho, koľko zamestnávateľov si prehliada životopisy absolventov, ktoré boli uverejnené na spomínanom portáli. Rebríček preto nehodnotí úroveň vyučovania a kvalitu škôl, ale zameriava sa na záujem zamestnávateľov o ich absolventov. V porovnaní s predošlým rokom sa ukázalo, že záujem zamestnávateľov o absolventov väčšiny škôl narastá," píše sa v stanovisku Profesie.sk.

Nezamestnanosť je na historickom minime a zamestnávatelia azda ešte nikdy tak nečakali na absolventov vysokých škôl ako v súčasnosti. Absolútne najžiadanejšími sú absolventi informatiky, strojárstva a ekonomiky, najhoršie je to v odboroch, ktoré sa týkajú umenia, športu a zdravotníctva.

Pokiaľ ide o fakulty, najviac sledovanou fakultou z pohľadu zamestnávateľov sa stala Fakulta informatiky a informačných technológií STU a Fakulta medzinárodných vzťahov EU. Do prvej dvadsiatky v rebríčku fakúlt sa dostala Technická fakulta SPU (16. miesto) a Fakulta ekonomiky  a manažmentu SPU (19. miesto).

Viac čítajte na: http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1875078_rebricek-najlepsich-univerzit-a-fakult-o-ktorych-absolventov-je-najvacsi-zaujem

Späť