Prezentácia výskumu KGŠR pre študentov gymnázia

Už po tretíkrát sa na Katedre genetiky a šľachtenia rastlín uskutočnilo podujatie zamerané na prezentovanie výskumu pre študentov stredných škôl. Podujatie sa konalo 6. 11. 2019 v rámci Týždňa vedy a techniky. Katedru navštívili spolu so svojou triednou učiteľkou stredoškoláci z Gymnázia Golianova 68 v Nitre. Pracovníci katedry pripravili študentom pútavou formou odborný výklad o aktuálnych úlohách a postupoch genetických technológií a biotechnológií rastlín. Študenti sa zapojili aj do riešenia praktických úloh.

Zámerom podujatia bolo vytvoriť študentom stredných škôl interaktívnou formou obraz o vedecko-výskumnom zameraní a technickom vybavení katedry a  zároveň prezentovať   potenciálnym uchádzačom možnosti štúdia na našej fakulte.