Návšteva Technickej a lesníckej univerzity S. M. Kirova v St. Peterburgu

V dňoch 6. až 12 septembra 2019 sa zástupcovia našej univerzity zúčastnili návštevy Technickej a lesníckej univerzity v St. Peterburgu, Ruskej federácii. Historická univerzitná budova je umiestnená uprostred arboréta, ktoré slúži na výučbu a je sprístupnené aj verejnosti. Prof. Ing. Radovan Kasarda, PhD. prodekan pre zahraničné vzťahy sa zúčastnil rokovaní o budúcej spolupráci v oblasti ochrany genetickej diverzity a udržateľného rozvoja. Súčasťou boli aj rokovania o možnosti širšej spolupráce FAPZ a partnerskej univerzity v oblasti ekológie a ochrany životného prostredia. Bol deklarovaný záujem a zapojenie sa našich vedcov do vedeckých konferencií organizovaných na pôde partnerskej univerzity, stáže študentov a učiteľov v rámci Erasmus+. Kolegovia z partnerskej univerzity pripravili zaujímavý program, ktorý zahŕňal návštevu pamiatok a pamätníkov ako aj spoznávanie tradičnej ruskej kultúry a kuchyne. Kolegov z Technickej a lesníckej univerzity S. M. Kirova v St. Peterburgu sme pozvali na návštevu FAPZ SPU Nitra, ktorá by sa mala uskutočniť ešte v tomto roku.