Návšteva študentov z Univerzity Maribor.

Skupina 47 študentov z Faculty of Agriculture and Life Sciences z Univerzity Maribor v Slovinsku navštívila 24.11.2017 Slovenskú poľnohospodársku univerzitu. Študenti bakalárskeho a inžinierskeho stupňa si spolu s dvomi pedagógmi naplánovali študijnú cestu do Maďarska, Slovenska a Rakúska. Prvou zastávkou na území Slovenska bola SPU v Nitre. Výber našej univerzity bol realizovaný na základe odporúčania Dr. Mateji Muršec z Univerzity Maribor, ktorá absolvovala na Fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov v lete tohto roku pobyt v rámci mobility programu ERASMUS+. Výskum a vzdelávanie so zameraním na možnosti štúdia zahraničných študentov na FAPZ predstavil prítomným študentom prodekan pre zahraničné vzťahy a prax Ing. Ján Gažo, PhD. Následne si študenti s veľkým záujmom prezreli Univerzitné vivárium a skleníky v Botanickej záhrade SPU v Nitre.