Futbalový tím SPU, aj futbalistami FAPZ, po piaty krát víťazne

vložil: Jozef Polák počet komentáov: 0

Na futbalom ihrisku v Janíkovciach sa 14. septembra konal tradičný turnaj Troch univerzít o putovný pohár rektora SPU. Tento rok bol organizovaný pod záštitou našej alma mater. Okrem domáceho mužstva sa na turnaji zúčastnili mužstvá UVLF v Košiciach a TU vo Zvolene.

Turnaj otvorila prorektorka SPU pre informatizáciu a rozvoj univerzity doc. Ing. arch. Roberta Štěpánková, PhD. 

V otváracom zápase nastúpil náš tím proti  futbalistom z UVLF v Košiciach. Po úvodnom góle Miroslava Prístavku sa roztrhlo vrece s ďalšími gólmi a konečný výsledok 10:0 dokumentoval dominanciu nášho tímu na ihrisku. V zápase naši chlapci jednoznačne prevýšili súpera po technickej i taktickej stránke. Ďalšie naše góly zaznamenal Krajčovič - 3, Jambor a Kirchner po 2, Blaška a Angelovič po jednom. V druhom zápase už rozohratí Košičania podali oveľa koncentrovanejší výkon a podarilo sa im dosiahnuť nerozhodný výsledok v dramatickom zápase so Zvolenom (2:2). V záverečnom zápase o celkovom víťazstve na turnaji sa stretol výber domácej SPU s TU Zvolen. Po našom víťazstve 2:0 (góly Krajčovič, Dobiaš) sa tím SPU stal opäť víťazom turnaja. Druhú priečku obsadili kolegovia z TU Zvolen a na tretej sa umiestila UVLF Košice.

Na turnaji SPU príkladne reprezentovali hráči: Massanyi, Candrák, Chlpík, Žarnovský, Hrnčár, Galo, Lörinc, Savov, Ducsay, Homola, Dobiaš, Miroslav Prístavka, Marcel Prístavka, Blaška, Kirchner, Jambor, Krajčovič, Angelovič, Tokár, vedúci družstva Sollár.

Na záverečnom vyhodnotení ceny odovzdávala prorektorka SPU pre vzdelávaciu činnosť a ECTS prof. RNDr. Zdenka Gálová, CSc., a predsedníčka OZ pri SPU doc. RNDr. Zuzana Hlaváčová, CSc. Najlepším brankárom turnaj sa stal Stanislav Azor z TU Zvolen, hráčom Tomáš Mihok z UVLF Košice a najlepším strelcom sa stal hráč SPU Tomáš Krajčovič, ktorému sa podarilo streliť 4 góly. Na záverečnom vyhodnotení turnaja sa v priateľskej atmosfére stretli hráči a organizačné tímy všetkých zúčastnených. Spolu sa zhodli, že sa už teraz tešia na budúci ročník turnaja, ktorý organizuje UVLF Košice.

Späť