Fond na podporu vzdelávania - študenstské pôžičky

Vážená pani/Vážený pán

Dovoľte aby sme Vás oslovili s prosbou o pomoc pri šírení informácií o > výhodnej študentskej pôžičke, ktorú môžu študenti získať z Fondu na podporu vzdelávania (ďalej len "fond"). Už tradične môžu študenti vysokoškolského
štúdia podať žiadosť o študentskú pôžičku v jednom z dvoch termínov: 15. september 2019 a 31. október 2019. Na získanie pôžičky je nutné aby študent vyplnil tlačivo, ktoré nájde na webovom sídle fondu https://www.fnpv.sk/ziadost-o-studentsku-pozicku a zaslal ho na adresu fondu. Nakoľko sa fondu oproti minulému akademickému roku podarilo navýšiť objem finančných prostriedkov určených na študentské pôžičky na 4 500 000 eur, môžu študenti I. a II. stupňa vysokoškolského štúdia v akademickom roku 2019/2020 získať finančnú výpomoc až do výšky 3 500 eur a študenti III. stupňa vysokoškolského štúdia až do výšky 6 000 eur. Študent pritom môže pôžičku využiť na čokoľvek.
Fond v spolupráci so Študentskou radou vysokých škôl (ďalej len "ŠRVŠ) vytvoril krátky informačný leták o činnosti ŠRVŠ a výhodných študentských pôžičkách, ktorý si Vám dovoľujeme poslať v prílohe. V rámci spolupráce by sme veľmi uvítali, ak by bolo z Vašej strany možné umiestnenie týchto letákov na jednotlivých študijných oddeleniach, prípadne ich distribúcia študentom. V prípade záujmu o letáčiky nás prosím kontaktujte.
Hlavnou činnosťou fondu je poskytovanie pôžičiek za zvýhodnených podmienok vybraným cieľovým skupinám - študentom vysokých škôl, pedagogickým zamestnancom škôl, odborným zamestnancom škôl, študentom doktorandského študijného programu, ako aj vysokoškolským pedagógom, výskumným pracovníkom vysokých škôl a umeleckým pracovníkom vysokých škôl do 35 rokov veku.
Výhody študentskej pôžičky - počas štúdia sa pôžička neúročí, ani nespláca, pôžička je bezúčelová, o študentskú pôžičku je možné požiadať opakovane každý akademický rok počas celej doby štúdia, odpustenie časti pôžičky, nárok na odklad splátok pôžičky, po ukončení štúdia sa pôžička úročí nízkou úrokovou sadzbou, iba 3 % p. a. (ročne), štátom poskytované pôžičky.
Viac informácií sa dozviete na webovom sídle fondu www.fnpv.sk. V prípade akýchkoľvek otázok sme Vám plne k dispozícií.

FOND NA PODPORU VZDELÁVANIA

Panenská 29