FAPZ otvorila priestory budúcim poslucháčom

Na Fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov sa 2. a 16. februára zišla takmer 300 členná skupina záujemcov zo stredných škôl, aby si vypočuli informácie o možnostiach a podmienkach štúdia na najstaršej fakulte Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, ubytovacích možnostiach a  alternatívach vyžitia voľného času na univerzite a v meste Nitra. Súčasťou Dňa otvorených dverí bola prehliadka výskumného centra  AgroBioTech, Jazdeckého centra, Univerzitného vivária, Botanickej záhrady, vzorkovníc plodín a zvierat a jednotlivých katedier a laboratórií, kde ich vyučujúci oboznámili s predmetmi, ktoré na katedrách vyučujú, s vedecko-výskumným zameraním a možnosťami riešenia bakalárskych resp. diplomových prác.

Informácie o vzdelávacích cieľoch fakulty, študijných programoch, systéme štúdia a prijímacom konaní poskytol prodekan pre výchovno - vzdelávaciu činnosť doc. Ing. Milan Šimko, PhD. O možnostiach štúdia a praxe v zahraničí informoval prodekan pre zahraničné vzťahy a prax Ing. Ján Gažo, PhD. a o študentskom živote na univerzite hovorila Ing. Mária Holovičová, ktorá je študentkou na treťom, doktorandskom stupni štúdia.  K zdarnému priebehu DOD prispeli svojim programom aj naši študenti zo skupiny Sokoliari sv. Svorada, ale i ďalší doktorandi a  pedagogickí pracovníci za čo patrí všetkým úprimné poďakovanie.

Na bakalárskom stupni FAPZ ponúka osem študijných programov: manažment rastlinnej výroby, manažment živočíšnej výroby, farmárstvo, všeobecné poľnohospodárstvo,  hipológia, špeciálne chovateľstvo, udržateľné poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka, výživa ľudí. Termín podania prihlášky na  1. stupeň štúdia na FAPZ je do 30. apríla 2018, prijímacie pohovory budú 4. - 5. júna 2018.

Na inžinierskom stupni fakulta ponúka deväť študijných programov: agroekológia, genetické technológie v agrobiológii, manažment rastlinnej výroby, manažment živočíšnej výroby, špeciálne chovateľské odvetvia, udržateľné poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka, výživa ľudí, výživa a ochrana rastlín, výživa zvierat a krmivárstvo. Termín podania prihlášky na 2. stupeň štúdia na FAPZ je  do 15. júna 2018, prijímacie pohovory budú 29.  júna 2018.

Veľmi pekne ďakujeme všetkým záujemcom o štúdium a ich rodičom  za účasť na dni otvorených dverí Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre.