Aplikácia Planeat Nutritionist

vložil: Jozef Polák

Katedra výživy ľudí nadviazala v uplynulých dňoch spoluprácu so spoločnosťou Planeat s.r.o. Ide o spoločnosť, ktorá je zameraná na výrazné zlepšenie dietetickej liečby a stravovacích návykov ľudí. Vyvinuli profesionálnu nutričnú aplikáciu nezávislú na akýchkoľvek výživových a diétnych smeroch, slúžiacu ako nástroj pre personalizované zostavenie nutričného plánu.

Cieľom spolupráce je využitie aplikácie Planeat Nutritionist vo výučbovom procese študentov študijného programu Výživa ľudí, a zvýšiť tým ich odbornosť a pripravenosť do praxe. Výhodou aplikácie Planeat je tvorba personalizovaného nutričného plánu zahrňujúceho desiatky receptov. Aplikácia je dostupná v troch verziách podľa odborného zamerania – Trainer, Nutritionist a Medical. Každá verzia obsahuje šablóny prispôsobené odborníkom a ich klientom, resp. pacientom.

Aplikácia Planeat Nutritionist je určená asistentom výživy a nutričným poradcom. Rýchlosť aplikácie a užívateľská jednoduchosť prostredia umožňuje odborníkom manažovať stravovací režim klientov priamo v odbornej poradni v priebehu niekoľkých minút. Jedálniček je možné prispôsobiť klientom vzhľadom na požadovanú energetickú potrebu, pomer makronutrientov, alergény v jedle, ich chuťové preferencie i averzie a množstvo jedál. Aplikácia sama generuje úpravy stravy presne podľa nastaveného pomeru makronutrientov.

Aplikácia spoločnosti Planeat je garantovaná renomovanými odborníkmi z oblasti vedy, medicíny a vrcholového športu a využívajú ju špičkoví odborníci a športovci, ako napr. Dominika Cibulková, Veronika Velez-Zuzulová a Andrej Martin. Vzhľadom k tomu, že neustále narastá záujem bežnej populácie o služby odborníkov v oblasti stravovania, úpravy stravovacích režimov, prípravy nutričných plánov na mieru, redukcie hmotnosti či liečebnej výživy, bude spolupráca Katedry výživy ľudí so spoločnosťou Planeat s.r.o. veľkým prínosom a využitie aplikácie Planeat Nutritionist zaručene zvýši úroveň pripravenosti absolventov do praxe.

Späť